EPS - Genleştirilebilir Polistren

Ravago Petrokimya, özellikle ambalaj sektörü ve yalıtım sistemlerinin yapı taşını oluşturan EPS’nin (Genleştirilebilir Polistiren), Türkiye’deki ilk üreticisidir.
 
Firmamız, EPS üretiminde dünya çapında kabul görmüş ve çok hassas bir kimyasal proses olan süspansiyon polimerizasyon teknolojisini yine dünya standartlarındaki kalitede kullanmakta ve de İzmir Aliağa tesislerinde yıllık 150.000 MT’un üzerinde bir kapasite ile EPS üretimini gerçekleştirmektedir.
 
İzmir /Aliağa tesislerinin yanı sıra Ravago, Yunanistan’daki Monotez ve Almanya’daki RP Compounds çatısı altında EPS üretimi yapmakta olup, toplam 280.000 MT’luk üretim kapasitesiyle Avrupa’nın ikinci büyük EPS üreticisidir.

EPS; işlenebilirlik konusundaki esnek yapısı ile kendisine birçok alanda ve sektörde yaygın kullanım alanı yaratmıştır. Ekonomik, güvenli aynı zamanda geri dönüşümlü olması da bu ürüne olan ilgiyi her geçen gün arttırmaktadır.

Ravago Haber

  • Ravaber Ravago ailesine katıldı.

    Yılda 110.000 ton taşyünü üretim kapasitesi ile sadece Türkiye'nin değil bulunduğu coğrafyanın en büyük taşyünü üreticisi Ravaber, Rav...
    11 Ocak 2018
  • RAVAGO expands TPE manufacturing to China

    Luxembourg, Effective 18th of Feb, 2016, the Ravago Group     Luxembourg-based plastics supplier Ravago has further expanded its already-strong p...
    19 Ocak 2016