Ravasil ® - Silikon Elastomerler

HCR Silikonlar;
Kablo, otomotiv, sağlık, Elektrik-Elektronik, enerji, bebek ürünleri, bijuteri ve mücevherat, tarım ve hayvancılık, beyaz eşya ve ev gereçleri gibi farklı yüzlerce sektörde silikon hamurlar kullanılmaktadır.

Momentive Silikon elastomer ürünleri ve RAVASIL® markası ile ihtiyaç duyulan teknik ve fiziksel özellikleri içeren, uygulamanıza özel olarak formüle edilmiş , farklı sertlik, esneklik , sürtünme mukavemeti vb özelliklerde, farklı kürleşme sistemlerinde (peroksit ve platin cat.) üretim yapmaktayız.

Sahip olduğumuz ileri teknoloji ve ar-ge olanaklarımızı sizlerle daha yeni ve yaratıcı fikirlerinizde beraber kullanıyoruz. Müşterilerimizin talepleri doğrultusunda RAVASIL® silikon hamurları en yüksek kalite standartlarında uygulamaya özel olarak hazırlıyoruz.  Kablo, otomotiv, sağlık, Elektrik-Elektronik, enerji, bebek ürünleri, bijuteri ve mücevherat tarım ve hayvancılık, Beyaz eşya ve ev gereçleri ve silikonun üstün özelliklerine ihtiyaç duyulan daha bir çok uygulamaya yönelik her türlü Peroksit ve Platin katalistli sistemleri üretmekteyiz.

RTV  Silikonlar;
Tek veya  çift komponentli , oda şartlarında kürlenme prensibi ile çalışan ürünlerdir. Dünyanın En iyi slilkon elastomer teknolojisine sahio olan Momentive ‘in özellikle kalıp yapımı, kalıp alma, prototip üretimi  vb uygulamalarda kullanıma uygun olan RTV-1 ve RTV-2 ürünleridir. Hediyelik eşya , kuyumculuk, heykelcilik, plastik ve kauçuk , gıda ekipmanları üretimi, ayakkabı  vb pek çok sektörde kullanım alanını kapsamaktadır.

Oda sıcaklığında kürlenebilen Silikon ürünlerimiz  mobilyaclıkta ağaç takliti malzemerin imalatında kalıp malzemesi olarak, benzer ürünlere göre çok daha fazla sayıda imalat imkanı sunarlar. Ayrıca vitrin mankenlerinin üretiminde, hediyelik eşya üretiminde ve prototip imalatında kullanılan kalıpların üretimde de üstün performans gösterirler.

Bu uygulamaların dışında havacılık otomotiv, beyaz eşye, elektik-elektronik,, tekstil ve daha birçok sektörde yüksek performans gerektiren tüm uygulamalar için Momentive’in üstün RTV-1 Silikon ürünleri ile hizmet vermekteyiz.

LSR  Silikonlar;
Çift komponentli, ısı ile kürlenme prensibi ile çalışan ürünlerdir. Momentive LSR silikon elastomerlerde dünyada teknoloji lideridir. Özellikle medikal, sağlık, otomotiv, aydınlatma ve gıda sektörüne uygun (FDA onaylı) uygulamalarda yüksek performanslı ürünlerimiz ile hizmet vermekteyiz.

Tekstil sektöründe kaydırmazlık amaçlı olarak LSR silikon kullanımı her geçen gün daha fazla tercih edilmektedir.

Silikonlar Ev aletlerinde ısı dayanımı (- ve + derecelerde kullanım), alev geciktirme özellikleri, nem ve kir tutmama ısı izolasyon  özellikleri, sayesinde; ev aletleri ve  tüketim ürünlerinde geniş kullanım alanları bulurlar. Bu uygulamalardan bazıları;  Mutfak aletleri, kek kalıpları, buz kalıpları, Tencere kapak contaları, Fırın kapak contaları, düdüklü tencere kapak contaları, tencere kulpları, fırın tutamaçları, tava spatülleri, fırçaları, yiyecek ve içecek kapakları, emzirme aparatları, biberonlar,  gaz maskeleri, yüzme maskeleri, denizcilik ve spor ekipmanları, endüstriyel ekipmanlarda, ve hırdavat sektörü şeklindedir.

Ravago Haber

  • Ravaber Ravago ailesine katıldı.

    Yılda 110.000 ton taşyünü üretim kapasitesi ile sadece Türkiye'nin değil bulunduğu coğrafyanın en büyük taşyünü üreticisi Ravaber, Rav...
    11 Ocak 2018
  • RAVAGO expands TPE manufacturing to China

    Luxembourg, Effective 18th of Feb, 2016, the Ravago Group     Luxembourg-based plastics supplier Ravago has further expanded its already-strong p...
    19 Ocak 2016