TPE - Termoplastik Elastomer

Geri dönüşümü mümkün olan sentetik kauçuk grubu olan Termoplastik Elastomer ana iş grubumuz dört ürün grubunu kapsamaktadır. Stiren Bütadiyen Stiren (SBS) esaslı elastomerler (Ensoft-T®), Stiren Etilen-Bütilen Stiren esaslı elastomerler (Ensoft-S®), Termoplastik Vulkanizatlar (Enflex-V®, EzPrene-V®) ve Termoplastik Olefinik Elastomerler (Enflex-O®)

2001den bu yana hizmet veren firmamız bugün Türkiye’de lider firma konumunda olup 50’yi aşkın ülkeye ihracat yapmaktadır. Firmamız, başta Ravago kuruluşları olmak üzere tüm dünyada uzman satış organizasyonlarıyla stratejik ortaklıklar kurarak Ensoft®, Enflex® ve EzPrene® markalı ürün ve hizmetlerini dünya pazarına aynı kalite ile ulaştırmaktadır.

TPE’lerin üretimi Ravago bünyesinde Almanya, Amerika ve Türkiye’de gerçekleştirilmekte olup, Ravago Petrokimya, Türkiye’deki 40.000 MT üretim kapasitesi ve Ar-Ge merkeziyle bu ürün grubunda global liderliği yürütmektedir.

TPE ürünler başta otomotiv ve inşaat olmak üzere beyaz eşya, elektrik/elektronik, spor eşyaları gibi birçok sektörde yumuşak doku ve sızdırmazlık özellikleri nedeniyle tercih ediliyor.

Ravago Haber

  • Ravaber Ravago ailesine katıldı.

    Yılda 110.000 ton taşyünü üretim kapasitesi ile sadece Türkiye'nin değil bulunduğu coğrafyanın en büyük taşyünü üreticisi Ravaber, Rav...
    11 Ocak 2018
  • RAVAGO expands TPE manufacturing to China

    Luxembourg, Effective 18th of Feb, 2016, the Ravago Group     Luxembourg-based plastics supplier Ravago has further expanded its already-strong p...
    19 Ocak 2016