Eurocell ® 200 RL - Teknik Bilgi Formu

Ürün Açıklaması:
Eurocell® 200RL, küresel tanecikler şeklinde, şişirme maddesi olarak Pentan içeren içeren “Genleştirilebilir Polistiren” olarak imal edilir.

Tipik Özellikler:
Taneciklerin Boyut Aralığı (mm): 0,9 – 1,25
Elek Analizi: 0.8 mm - 1.6 mm min %98
Kütle Yoğunluğu: ≈ 615 kg/m3

Uygulamalar:
Eurocell® 200RL, 10 kg/m3 ve altı (iki genleştirme) yoğunluklarda üretilebilen, yüksek kalitede blok kalıplamalara uygun, kısa çevrim süresi ile hızlı kalıplama sağlayan EPS sınıfıdır.

Eurocell® 200RL genel olarak; gıda temasına uygun ve diğer paketleme çeşitleri, yangın sınıflandırılmasına gerek duyulmayan yalıtım uygulamaları, endüstriyel uygulamalarda darbe sönümleyici şekil kalıplama uygulamalarında kullanılmaktadır.

Ambalaj:
Tüm Eurocell® ürünlerinin paketlenmesi standart 1100 ve 1125 kg’lık büyük torba (big-bag) ambalajlara yapılır. Ürün ile big-bag arasında bulunan muhteva yalıtımlı bir plastik iç astar ile ürünün korunması sağlanmaktadır.

Saklama:
Eurocell® 200RL, tercihen 25°C’yi geçmeyen iyi havalandırılmış mekanlarda saklanmalıdır. Elverişsiz hava şartları ve doğrudan güneş ışığına karşı korunmalıdır. Kısmen kullanılmış kaplar, hammadde ile astar arasında boşluk bırakmamaya özen göstererek menşeinde olduğu şekilde kapatılmalı ve kısa süre içine tüketilmelidir. Genleşme potansiyelini muhafaza etmek için, ambalajı açılmadığı sürece teslimattan sonra bir ay içerisinde dönüştürmeye başlanması önerilmektedir.

Proses:
Tanelerin genleştirilmesinden blok veya kalıpla şekillendirilmiş ürünlere kadar bütün dönüştürme prosesi buhar(su buharı) ile sevk ve idare edilir.

Eurocell® 200RL, iki genleştirme yapılması durumunda, 10 kg/m3 ve altı yoğunluklara ulaşılabilmektedir. Elde edilecek minimum yoğunluk şişirici tipi ile proses şartlarına bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Silolarda ara bekletme süresi olarak yoğunluğa, ortam ve proses şartlarına bağlı olarak 3-12 saat önerilmektedir. Özel uygulamalar için teknik servisimiz ile temas kurulabilir.

Genel Bilgilendirme:
Eurocell® 200RL, proses edilme ve depolama aşamalarında mutlak suretle kıvılcım ve açık alevden kaçınılmalıdır. Ürün taşıma hatları ve ürünün işlenmesi aşamasında statik elektrik oluşumuna sebep olacak tüm teçhizat ile makinaların topraklanması gerekmektedir. Aynı zamanda depolama ve proses aşamalarında taban seviyesinde havalandırma sağlanmalıdır. Alınması gereken önlemlerin tüm detaylarını içeren “Ürün Güvenlik Bilgi Formu”nu (MSDS) mutlaka inceleyiniz.

Eurocell® 200RL, gıda temaslı uygulamalarda kullanılması uygun olup, izin verilmektedir.

Eurocell® 200RL, İzmir Türkiye ‘de üretilmektedir.

Malzeme Bilgi Güvenlik Formu için tıklayınız

Ravago Haber

  • Ravaber Ravago ailesine katıldı.

    Yılda 110.000 ton taşyünü üretim kapasitesi ile sadece Türkiye'nin değil bulunduğu coğrafyanın en büyük taşyünü üreticisi Ravaber, Rav...
    11 Ocak 2018
  • RAVAGO expands TPE manufacturing to China

    Luxembourg, Effective 18th of Feb, 2016, the Ravago Group     Luxembourg-based plastics supplier Ravago has further expanded its already-strong p...
    19 Ocak 2016